Zdrowie i pielęgnacja

Jakie powinno być legowisko dla psa?

Jakie powinno być legowisko dla psa?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – jeśli planujesz adopcję tego czworonoga, z pewnością zastanawiasz się, jak przygotować się na nowego lokatora. Jednym  najważniejszych psich mebli będzie legowisko dla zwierzaka – jego własne terytorium i bezpieczna przystań w Twoim domu.

Rozmiar legowiska

Wybierając posłanie dla psa musisz zwrócić uwagę na rozmiary pupila. Być może adoptujesz szczeniaka – w takim przypadku koniecznie dowiedz się, jakiej wielkości byli jego rodzice i zapytaj sprzedawcę lub weterynarza, do jakich rozmiarów może urosnąć Twój psiak. To bardzo ważne, bo podobnie jak ludziom – zwierzętom również jest będzie niewygodnie na zbyt krótkich lub zbyt wąskich legowiskach. Pamiętaj jednak o tym, że szczeniakom nie należy kupować bardzo dużych posłań – nawet tym, które w przyszłości wyrosną na ogromne psy. Powód jest bardzo prosty: niewielkie zwierzę może wystraszyć się dużej przestrzeni, która nie będzie mu dawała poczucia bezpieczeństwa.

Komfort psa

Najlepsze posłanie dla psa to takie, które będzie jednocześnie miękkie i wytrzymałe. Materiał pokrywający legowisko powinien być delikatny i przyjemny w dotyku, bo to zapewni komfort pupilowi – musisz jednak pamiętać, że zwierzę będzie zostawiało tam sierść i inne zanieczyszczenia. Tkanina powinna być więc wytrzymała, tak, żeby wielokrotne czyszczenie nie przyniosło jej zbyt dużych szkód. Pod materiałem zewnętrznym powinien znaleźć się materac – najlepszym wypełnieniem dla niego będą kulki silikonowe (hipoalergiczne, jeśli pies jest alergikiem). Takie wnętrze zapewnia posłaniu sprężystość, a psu – wygodę.

Wygląd legowiska

Oczywiście, dla Twojego pupila wygląd legowiska nie będzie miał specjalnego znaczenia, a i dla Ciebie nie powinna to być kwestia priorytetowa, ale zapewne chcesz, żeby posłanie pasowało do aranżacji Twojego domu lub mieszkania. Duży wybór psich legowisk znajdziesz tutaj: https://beds4dogs.pl/kategoria-produktu/legowiska/seria-standard-legowiska/ i z pewnoscią uda Ci się wybrać coś, co będzie odpowiadać zarowno Tobie, jak i nowemu lokatorowi. Być może będzie Ci łatwiej dokonać wyboru, jeśli już zawczasu zdecydujesz, gdzie stanie posłanie, miska i inne sprzęty niezbędne psu. Dzięki temu nie tylko przygotujesz dla pupila jego miejsce, ale też będziesz w stanie dobrać dodatki pasujące do Twojego gustu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Christian Domingues

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*